Keramika Soukup

Historie firmy

Začátky dnes velmi úspěšné společnosti Keramika Soukup byly velmi prosté. Jiří Soukup načerpal zkušenosti v Německu, kde pracoval u firmy zabývající se prodejem a následnou pokládkou obkladů a dlažeb. V roce 1992 otevřel svoji první prodejnu zabývající se nákupem a prodejem obkladů a dlažeb. Už tenkrát nabízela plzeňská firma v Puškinově ulici široký sortiment od českých i zahraničních výrobců.

V roce 1996 otevřel Jiří Soukup velkoplošný areál v Plzni-Křimicích, zahrnující na jednom místě prodejnu, vzorkovnu a sklad s co možná nejširším sortimentem obkladů, dlažeb a stavební chemie na celkové rozloze 2 100m2. Dnes má plzeňská pobočka celkem šedesát zaměstnanců. Na Slovensko expandovala Keramika Soukup v roce 1997 otevřením první slovenské pobočky v Žilině. Stala se tam přímým prodejcem výrobků firmy Lasselsberger a zahraničních výrobců. V roce 2000 otevřela firma v Žilině vzorkovnu o rozloze 1500 m2 a dala tak práci celkem padesáti zaměstnancům. V roce 2006 byla otevřena pobočka v Bratislavě.

Od roku 2005 po současnost

Vraťme se do roku 2005. Ten byl pro Keramiku Soukup velmi významným. Firma otevřela pobočku nejen v Horažďovicích, ale také ve Spojených Arabských Emirátech, v Dubaji. Ve spolupráci se svými vlastními architekty a projektanty se Keramika Soukup podílela na výstavbě několika dubajských hotelů a rodinných vil. Z Dubaje se snaží proniknout na rychle se rozvíjející a velmi perspektivní arabský trh, příkladem toho je úspěšně dokončené Lázeňské sanatorium v Kuvajtu.

V roce 2007 firma úspěšně otevřela vzorkovnu v Praze, kde zákazníci našli kompletně zařízené koupelny vybavené tím nejlepším materiálem. Koupelnové centrum Praha, s více než 50 exklusivními koupelnami ve skutečné velikosti, potvrdilo starou známou pravdu o tom, že když se dva kvalitní partneři dají dohromady, vytvoří dokonalou věc.

Společnost Keramika Soukup, která svým objemem prodaného zboží zaujímá přední pozici na českém trhu v oboru obkladů, dlažeb, stavební chemie a nářadí potřebného k pokládce materiálů, zde otevřela ve spojení se společností Richter+Frenzel, předním prodejcem sanitárního vybavení, vzorkovnu a zákaznické centrum.

V roce 2010 uvádí společnost do provozu svůj vlastní, nový showroom Praha Stodůlky. Cílem firmy KERAMIKA SOUKUP je poskytovat dokonalý servis v oblasti výběru a nákupu koupelen, sanity a stavební chemie.

 

Katalog
http://erez.show-360.cz/erez/fsi/html/keramikasoukup_katalog2015.htm
http://www.keramikasoukup.cz/